A KITE KOLLEKCIÓ 2017-08-17 – Posted in: Blog

Papírsárkány,  sárkányok a keleti kultúrákban és a táskáim

A papírsárkány színessége, deltoid formája volt az alap inspiráció. Ezt a geometriát vezettem végig a teljes kollekciómon, ezért kapta a kollekcióm a Kite nevet.

A papírsárkány színes , bohém és a gyermekkorunk egyik legközismertebb kedvtelése . A keleti kultúrákban igencsak régre nyúlik vissza a sárkány sztori. Már ie. 200-ban is építettek sárkányszerű  zsinóros tárgyakat. Vallási , mitológiai és spirituális szempontból is nagy jelentőséggel bírt.

Kínában pl.: kínai nemzet jelképe és 1928-ig a kínai zászlóban is megjelent. A kínai asztrológia egyik jegye a sárkány . A festő és képzőművészetben is sok alkotáson jelen van illetve a kerámiákon használatos díszítő elem. Kínában a sárkány a szerencsét és a jóságot jelképezi…

Japán : A sárkányozás  kultúrája  az 1700-as években terjedt el,  Kitört a sárkányláz és őrület övezte akkoriban ezt a tevékenységet. Először ún. washi papírból (kézzel készített eperfa papír) építették, bambusz keretre. Napjainkban fesztiválokon óriási eseménynek számít a sárkányharc. A módszer tájegységek szerint változik. Matsuyama-ban  pengét szerelnek a sárkány aljára , hogy az el tudja vágni az ellenfél zsinórját. A japánok szerint a sárkány a jó egészség és a jó kívánságok  szimbóluma…

A magyar folklór is felsorakoztat néhány sárkányt . Gondoljunk csak a népmesékre mikor a hétfejű sárkányt győzi le a bátor vitéz. Ja és persze mindenki kedvencére Süsüre …

Törekvésem, hogy formailag és technológiailag olyan tárgyat hozzak létre ami eltér a megszokottól. Akik megvásárolják a terméket : extrovertáltak, egyediek, szeretnek megújulni.

Be Different : Merj kitűnni!

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save